A pénzügyi lassúság és tudatosság művészete
Slow more = More money, Lassú pénz = több pénz
2024. november 15.; 22.; 29.; és december 6. péntek 10:00-14:00
Fedezd fel a pénzügyi tudatosság útjait, tanulj meg értékorientáltan gondolkodni a pénzügyeidben, és alakíts ki egy fenntartható, jövőképes pénzügyi tervet!
4 alkalmas pénzügyi tudatosság és önreflexió csoport Budapesten
Eleged van a gyors tempójú pénzügyi káoszból? Szeretnél kiegyensúlyozottan és tudatosan viszonyulni a pénzügyeidhez? Csatlakozz 4 hetes Slow Money Programunkhoz, ahol mélyebben megismerheted pénzügyi hiedelmeidet, érzelmeidet és cselekedeteidet, miközben stabil pénzügyi alapokat építesz – még a Black Friday őrület idején is.
Miért lassú?
Egy olyan világban, ahol gyors költekezésre és utólagos gondolkodásra ösztönöznek minket, ez a csoport arra hív, hogy lassíts, és mélyebben merülj el a pénzügyi hiedelmeid, érzelmeid és tetteid vizsgálatában. Legfeljebb 4 fős csoportokkal dolgozunk, hogy meghitt, támogató légkört teremtsünk, ahol mindenki megoszthat és fejlődhet.
Program időpontjai és részletei
- Időpontok: Péntekenként – november 15, 22, 29, december 6.
- Idő: 10:00 – 14:00
- Díj: 20.000 Ft/alkalom (helyszíni fizetés) vagy 60.000 Ft előre fizetve mind a 3 alkalomra.
Helyszín: ZUG, Budapest belváros| Offline, digitálismentes övezet
Program menete
Én és a pénz (1. alkalom): Célkitűzés és önmegfigyelés. Mikor és mire költök? Hogyan érzem magam, amikor pénzt kapok vagy adok? Fedezd fel pénzügyi karaktered (fukar, szerencsejátékos, befektető, álmodozó), és bontsd le a mélyen gyökerező családi pénzügyi mintákat.
Pénzügyi tervezés (2. alkalom): Gondolatok megosztása az előző heti megfigyelések alapján. Pénz, mint szimbólum – mit jelent neked? Válaszd szét a pénzügyeket, és rendezd a gyakorlati kérdéseket. Tárd fel, hogyan hat a pénz a kapcsolataidra, és tisztázd a családi és párkapcsolati dinamikákat.
Anyagi bőség, stabilitás és Slow Money szemlélet (3. alkalom): Integráld az új gondolatokat, érzéseket és rendszereket. Pénzügyi stabilitás és hosszú távú tervezés. Tanuld meg lassítani a pénzügyeidet és elsajátítani a Slow Money szemléletet.
- Jelentkezési határidő: november 8. péntek
- Minimum létszám 1 fő, maximum 4 fő.
- Tájékoztató, pontos helyszín és számla küldés november 10-én a jelentkezéskor megadott emailcímen!
Program:
- Pénzügyi pszichológia – A múlt és a jelen: hozott és fenntartott minták.
- Pénzügyi hétköznapok – Mi gyorsítja és mi lassítja a pénz áramlását? Hogyan találd meg a megfelelő egyensúlyt?
- A jövőre összpontosítás – Készíts 3-6 hónapos tervet a pénzügyi életmódod megreformálására.
Miért érdemes részt venned?
- Személyes beszélgetés: A workshop díjába beletartozik egy 45 perces 1:1 beszélgetés, ahol mélyebben kitérünk saját pénzügyi helyzetedre.
- Anyagok: A résztvevők PDF formátumban megkapják gyakorlatok anyagát munkafüzet formájában
- Interaktív felépítés: Kérdések és válaszok, megosztó körrel minden alkalommal
- Kiscsoport: megfelelő mennyiségű figyelem minden résztvevőre,
Rólam és a pénzügyekről
Miért vagyok hiteles pénzügyekről beszélni? Mi az én pénzügyi történelmem, sémáim, hogyan kapcsolódok a pénzhez?
Világ életemben „szerettem a pénzt”. Na nem olyan Dagobert bácsis módon, hanem mint eszközt. Édesanyám pénzügyi szakember és pénzügyileg tudatos. A kettő nem feltétlen jár kéz a kézben, ezért is tartom fontosnak megemlíteni. A szüleim vidéki gyerekek, akik maguk építették fel kemény munkával azt az anyagi, vagyoni biztonságot amiben én gyerekként, kamaszként élhettem. (Innen indulunk).
Szerencsés vagyok. A szerencse azonban önmagában nem az ahonnan jövünk, amit a szüleink biztosítanak nekünk és e tekintetben balszerencsénket sem okolhatjuk, ha nem így alakult. A szerencse az, ha van valaki, aki összeismertet bennünket a pénzzel, megtanít bennünket bánni venni. Mert ez nem olyan egyértelmű. Egyszer csak kint találjuk magunkat a világban és ott a pénz és annyit tudunk, hogy munkával lehet keresni, aztán egy csomó izére (tárgy, kaja, élmény) ellehet költeni. A pénzügyi tudatosság ennél mélyebb.
- Kamaszként kezdtem pénzért dolgozni (otthon), és az első tanulságom a pénzzel az volt: hogy ha dolgozol, akkor mindig lesz.
- A pénzügyi gyerekkoromban a zsebpénzem 2 dologra költöttem: kakaós csiga és ajándék a szüleimnek. Érzelmi jutalmazás minta betöltve, azóta is fut, frissítve.
- Hiába kaptam a legjobb alapot a pénzügyi stabilitás megteremtéséhez évekig fizetésről fizetésig éltem, sőt volt időszak, amikor 300 000 Ft mínuszban voltam egy hitelkártya miatt, amivel életem első MSC hajúútját finanszíroztam. Jelzem azóta voltam 2 másik ilyen hajóúton, amit már zsebből fizettem. Megtanultam a késleltetett fizetés jelentőségét!
- A pénz, a jómód, a pénzügyi függetlenség külön-külön területe az életnek, amire nem készítenek fel minket a szüleink, se az iskolák. Sokszor azért, mert ők maguk sem tanulták és mert annyira összetett terület, hogy nehéz eldönteni, hol kezdje az ember.
Az évek során több barátom és mentoráltammal lyukadtunk ki a pénzügyi tudatosság témájánál. Mivel elkötelezetten a slow szemlélet hírnöke vagyok, 2021 óta formálódik bennem a Slow PénzÜgy témája.
- Rájöttem, hogy elsődleges probléma, hogy az emberek nem mernek; úgy gondolják nem illik beszélni a pénzről.
- Szégyellik bevallani a pénzügyi tudatosság hiányát vagy azt, hogy túlságosan fáj a pénzzel tudatosan foglalkozni, mert olyan, mintha teljesen a kontrollunkon kívül esne.